1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

5. VH FČST

Dne 5.12.2015 proběhla na Zbraslavi 5. Valná hromada FČST. Jednání probíhalo v pěkném prostředí a výborné atmosféře. Výstupem pak je řada novinek, které jak všichni zúčastnění pevně věří, posunou naši činnost opět o kousek dále. Zápis bude samozřejmě připraven a uveřejněn na Obchorním rejstříku. Na našich stránkách Vás však budeme postupně seznamovat s jednotlivými projednanými body a jejich vlivem na náš sport a federaci. A na jaké změny se můžete těšit v roce 2016:

  • Společná mistrovství ČR a SR v benchpressu
  • Zvýšení a rozšířšní podpory pro pořadatele soutěží pod hlavičkou FČST
  • Kalendář soutěží 2016 a zcela nová pohárová soutěž
  • Změny v hodnocení a organizaci Powerlifting Grad Prix
  • Daší sada reprezentačních souprav FČST (konečně dořešíme) + další doplňky
  • Změny pravidel GPC a doplnění organizačních pokynů pro pořádání soutěží FČST
  • Podpora FČST pro kluby žádající granty od územních orgánů a pod.

A nyní hned to první:

VH schválila pořádání spoelečných mistrovství ČR a SR v benchpressu. Takže po společném mistrovství v trojboji budeme mít i společná mistrovství v benči. Mistrovství budou probíhat střídavě a to vždy jedno va Slovensku a jedno v ČR. Chceme toto začít realizovat již v roce 2016 a s ohledem na fakt, že trojboj probíhá v SR, dá se očekávat, že benč by mněl být v ČR. Pořadatelem bude Animals Semily a zatím předpokládaný termín je 23.4.2016 v Semilech. 

Věříme, že se na společných mistrovstvích zvýší konkurence, což se promítne do kvality výkonů a následného růstu potenciálu našich členů, což nám potvrzuje i vývoj společných mistrovství v trojboji. Zde jsme v roce 2015 museli zastavit přihlášky na  počtu 180 startujících. Věříme, že podobný vývoj nás bude čekat i u benče.

Takže laďte formy a v dubnu 2016 začínáme novou sezónu!

FČST pořádala

Logo s datem neprhledn male 2

Logo ME  male