2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Powerliftingczech-GPC

Aminostar MČR FČST 2012 - report

V sobotu 14.4.2012 se v Trutnově konalo Aminostar Mistrovství ČR v silovém trojboji a bench pressu Federace českého silového trojboje (FČST). Pořádáním mistrovství byl pověřen sportovní klub Powerlifting Trutnov. Soutěž probíhala podle mezinárodních pravidel GPC a to včetně rozdělení do jednotlivých kategorií a na skupiny RAW a Equipment.

O umístění bojovalo 65 soutěžících. Z toho 51 nastoupilo v silovém trojboji a 49 v Benchpressu. Nadstandardem bylo vyhlášení soutěže v mrtvém tahu, do které se přihlásilo 42 soutěžících.

Z pohledu absolutních pořadí se v trojboji RAW na prvním místě umístil Smejkal Jakub z Xx Treme Nutrition s výkonem 775,5 kg (668,65 bodů - použit váhový a věkový koeficient). Druhý se umístil Jindřich Dressler z Power Břeclav (750 kg - 667,5 bodů) a třetí Jakubův týmový kolega Jan Vojtěchovský (770 kg - 660,66 bodů).

V trojboji Equipment vybojoval první pozici Radovan Kaděra z Power Břeclav (940 kg - 809,34 bodů). Druhé místo obsadil Tomáš Kalenský z Powerlifting Trutnov (667,5 kg - 801,801 bodů) a na třetím místě se umístil Viktor Horák z Xx treme Nutrition (765 kg  - 748,935 bodů).

V soutěži Bench press RAW obsadil první místo v absolutním pořadí Petr Petráš z Posilovny Podivím (270 kg - 221,4 bodů). Druhé místo vybojoval Gorol Jan z Powerlifting Trutnov (140 kg - 190,154 bodů) a třetí Kadlec Vladimír z Xx Treme Nutrition (207,5 kg - 178,658 bodů). V bechp ressu equipment vybojoval první místo absolutního pořadí Čížek Filip z Powerlifting Trutnov (260 kg - 236,74 bodů), druhé Kaděra Radovan (260 kg - 223,86 bodů) a třetí Martin Hurdálek z Powerlifitng Trutnov  (240 kg - 222,48 bodů).

V nadstandardní soutěži v mrtvém tahu se v absolutním pořadí skupiny RAW umístil nezařazený host Karel Sazma (240 kg - 261,78 bodů). Druhý byl Smejkal Jakub (315 kg - 270,9 bodů) a třetí Novotný Lukáš z Powerlifting Trutnov (260 kg - 270,741 bodů). Ve skupině equipment obsadil první místo Tomáš Kalenský (242,5 kg - 291,291 bodů),  na druhém místě se umísti Radovan Kaděra (335 kg - 288,435 bodů) a na třetím Horák Viktor (280 kg - 274,12 bodů).

Soutěž byla výborně připravena a bezproblémově organizována. Toto potvrzuje i fakt že první soutěžící nastupoval na první pokus v 9:05 a ve 21:00 soutěž končila. Na zdárném průběhu šampionátu se významnou měrou vedle perfektně sehrané a již osvědčené party nakladačů  podílel i Luděk Kalenský, který bravurně obsluhoval informační centrum s dostatkem informací pro všechny zúčastněné.

Roli komentátory obstarala Lenka Goliášová, která svým profesionálním přístupen rovněž přispěla ke zvýšení úrovně soutěže.

Všichni soutěžící obdrželi diplomy a závodníci do třetího místa obdrželi medaile a věcné ceny od sponzora mistrovství firmy Aminostar. Soutěžící v absolutních pořadích dále obdrželi poháry.

Obrazový záznam na vskutku profesionální úrovni zajistil Karel Slavík. Výsledky jeho práce si můžete ověřit na www.powerliftingczech.cz, kde jsou umístěna videa jednotlivých soutěžících. Kvalita záznamu a způsob zpracování pak sklízí úspěchy i v zahraničí.

A jak hodnotí proběhlé mistrovství president FČST Ing. Libor Hurdálek?

Soutěž byla perfektně připravena a organizována. Při určení promotéra jsme se opírali o zkušenosti a to nakonec rozhodlo. Powerlifting Trutnov takovouto soutěž pořádal již po čtvrté v řadě a jako tým opět nezklamal. Podle účastníků byla soutěž po všech stránkách ještě lepší než předcházející ročníky a to i z pohledu návštěvnosti. Potěšujícím zjištěním byl počet soutěžících a jejich výkony. Pokud uvážíme, že FČST vznikla před 6 měsíci a musela vše od evidence, přes nastavení pravidel až po strukturu a způsob řízení vybudovat od nuly, je jejich počet vskutku vysoký a dává naděje do příštích let. Držíme se však při zemi, protože nás čeká ještě spousta práce a jedno mistrovství nic neřeší.

Rozhodčí jsou již často přemíláni jako klišé a již to pomalu ztrácí význam, přesto si jen dovolím podotknout, že se chceme vyrovnat se standardy běžnými na mezinárodních závodech. V konečném důsledku to zas je plus jen pro závodníky samotné. I když přiznávám, že některé to bude ze začátku trochu mrzet a možná i bolet.

Stále však musíme mít na paměti, že celé mistrovství je společným dílem promotéra, soutěžících a všech podpůrných činností, včetně návštěvníků.

Všichni si zaslouží poděkování za přístup a předvedené výkony. Soutěžícím pak gratuluji k dosaženým výsledkům.

PS. Výsledkové listiny, fotodokumentace i videa jsou umístěny na webových stránkách FČST.